3. Марица продължи победния си ход и срещу ЦСКА

Марица продължи победния си ход и срещу ЦСКА

Марица (Пловдив) спечели голямото дерби на женския волейбол в България. Пред препълнени трибуни в зала Олимпиада момичетата на Иван Петков успяха да наложат своята воля срещу шампионките от ЦСКА (София) в драматичен мач, завършил след тайбрек.

Марица (Пловдив) спечели голямото дерби на женския волейбол в България. Пред препълнени трибуни в зала Олимпиада момичетата на Иван Петков успяха да наложат своята воля срещу шампионките от ЦСКА (София) в драматичен мач, завършил след тайбрек.  В тази среща от четвъртия кръг на Националната волейболна лига двата отбора оформиха крайното 3:2 (25:17, 20:25, 24:26, 25:16, 15:10) в полза на домакините.

Отборът на Марица влезе в двубоя мотивиран до краен предел и набързо дръпна с 4:0. Ас на Силвия Андреева пък изведе волейболистките на първа техническа почивка при 8:3. И двата състава показаха много самоотвержена игра в защита, но софиянки допуснаха прекалено много грешки, особено на сервис. Така, подкрепяни шумно от верните си фенове по трибуните, Жълтите не допуснаха Червените да ги догонят. Марина Ковачева добре замести контузената в кръста Бояна Андреева и поведе пловдивското нападение към крайното 25:18 в първия гейм.

Във втория гейм нещата се обърнаха и ЦСКА пое инициативата, повеждайки със 7:2.  Домакините все пак успяха да изравнят при 13:13 и дори да поведат с 15:14, но за последен път в гейма.  Червените продължиха да тормозят Жълтите със сервис и успяха да пробият посрещането им с 5 аса в този гейм.  Те отново дръпнаха напред и с блокаут на Гергана Димитрова затвориха частта при 25:20 в своя полза.

Третата част вървеше точка за точка до 13:13, след което софиянки дръпнаха напред с 4 поредни точки.  Все пак при 20:20 равенството беше възстановено, а атака на влязлата като резерва Силвана Чаушева попадна точно на крайната линия на противниковото поле и Марица излезе напред с 21:20, за да стигне до два поредни геймбола при 24:22.  С две поредни точкови блокади на Силвия Кьосева и две непредизвикани грешки на маричанки обаче ЦСКА обърна за 26:24 и измъкна този гейм.

На първото техническо прекъсване в четвъртия гейм гостенките водеха с 8:6, но последваха 4 поредни точки за пловдивчанки за 10:8.  След 14:10 софиянки си го върнаха с 5 поредни точки за 15:14.  В този момент изригна центърът на Марица Мира Тодорова.  С две поредни блокади тя даде точка аванс на своите на техническото прекъсване.  Тя продължи да трупа точка след точка и с постоянните си набези в атака, а Силвана Чаушева с ас затвори гейма при категоричното 25:16.

В тайбрека Марица започна с убедително 7:2 след няколко трудни сервиса на Силвия Андреева.  Продължи и страхотната игра в нападение на Тодорова и Жълтите запазиха преднината си.  Накрая капитанката Диана Малинова с блокаут за последната точка хвърли публиката в екстаз заради постигнатата победа.

Мира Тодорова стана топреализатор на мача с 20 точки.  Диана Малинова добави 16, а Борислава Янкова впечатли с 5 точкови блокади.  С 6 такива се отличи Силвия Кьосева от другата страна на мрежата, а таблицата по резултатност в отбора на ЦСКА бе оглавена от Джесика Николова с 16 точки, Гергана Маринова с 15 и Ралина Дошкова с 14.

Пълна статистика от мача, благодарение на скаутмена на Марица Владимир Каракашков –виж тук.

Така Марица продължава да е непобедена вече четири мача, но вече изостава с 1 точка след лидера Казанлък Волей (Казанлък).  За ЦСКА пък това беше първата загуба от началото на сезона.

Левски спечели Суперкупата на България за втора поредна година (ВИДЕО)

"Сините" надвиха Дея спорт Бургас с 3:2 гейма

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен