3. Марица (Пловдив) победи у дома Локомотив (София) с 3:0 в първенството при жените

В мач за Държавното първенство на България за жени, Марица (Пловдив) победи у дома Локомотив (София) с 3:0 25:16, 25:15, 25:18) за 66 минути игрово време.

Единственият момент от двубоя, когато Локомотив поведе в резултата, беше в началото на втория гейм, след като столичанки успяха да обърнат от 1:4 до 5:4. Много силна игра демонстрира разпределителката на Марица Цвети Николова, която успя да разнообрази атаката, по начин, който направи нападателките на Жълтите почти неуловими за блокадата на Червено-черните.

Топреализаторка на срещата стана диагоналът на пловдивчанки Марина Ковачева със 17 точки. Капитанката Маринова добави 15, а центърът Янкова се отчете с 12. Най-резултатна за гостенките с 9 точки стана капитанката Иванова.

Тази чиста победа върна Марица на четвъртото място във временното класиране с 20 точки, колкото има и петият Енерджи-Калиакра (Каварна).

Марица (Пловдив): Ц. Николова - 2 точки (0 аса, 1 атаки, 1 блокади), М. Ковачева - 17 (1, 15, 1), А. Маринова - 15 (1, 12, 2), К. Манева - 7 (3, 4, 0), Б. Янкова - 12 (0, 11, 1), М. Кутева - 3 (0, 2, 1), либеро Ц. Монова, Р. Камбурова - 1 (1, 0, 0), П. Христова - 1 (1, 0, 0)

Локомотив (София): М. Виячка - 0 точки (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), К. Петрова - 5 (0, 4, 1), В. Иванова - 9 (2, 7, 0), Н. Мишонова - 5 (1, 4, 0), Т. Дикова - 1 (0, 1, 0), А. Тодорова - 5 (0, 2, 3), либеро В. Александрова, М. Йочева - 1 (0, 1, 0), Л. Стефанова - 1 (1, 0, 0), Я. Томанова - 2 (0, 2, 0)