3. Марица отпадна от волейболната Шампионска лига след нова загуба от Еджзаджъбашъ

Марица отпадна от волейболната Шампионска лига след нова загуба от Еджзаджъбашъ

Маричанки вече гледат към Купата на ЦЕВ

Марица  отпадна от волейболната Шампионска лига след нова загуба от Еджзаджъбашъ

Българският шампион Марица (Пловдив) загуби чисто и втория си мач със световния клубен шампион Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул) и ще продължи участието си в евротурнирите във втората по сила надпревара – за Купата на ЦЕВ. След час и 12 минути игра в истанбулската зала Бурхан Фелек, Жълто-сините отстъпиха пред своите домакини с 0:3 (16:25, 15:25, 19:25) в срещата си от втория кръг на женската Шампионска лига по волейбол.

Италианският треньор на Еджзаджъбашъ Масимо Барболини показа, че по никакъв начин не е подценил съперника и започна мача с най-силната си възможна седморка, включваща и шестте чужденки в състава.

Първата точка в мача бе за Марица, но домакините отговориха с четири поредни и с това интригата в първия гейм на практика приключи. Нападението на Еджзаджъбашъ работеше перфектно, а неговото острие Тияна Бошкович наниза шест точки, включително и последната за 25:16.

Ситуацията не се промени много и във втория гейм, с изключение на това, че и сервисът започна да носи точки на турския тим. Американката Рейчъл Адамс направи три от четирите аса за отбора си в този гейм, а нападателките показаха, че и с много пуснати топки може да се печели. Именно с такава пусната топка Еджзаджъбашъ затвори гейма при 25:15 и си осигури класиране за третия кръг.

Едва след като отборът му се класира напред, Барболини си позволи да направи промени в стартовия си състав за третата част и даде почивка на сръбкинята Мая Огньенович и бразилката Таиса. Това не попречи на Еджзаджъбашъ да поведе с 6:0 и да предреши изхода и от този гейм. Когато домакините стигнаха до мачбол, Марица успя да отбележи четири поредни точки, но това стигна само за повече радостни възгласи от страна на българската агитка по трибуните и по-почетното 19:25 в края на гейма.

Топреализатор на мача стана Тияна Бошкович с 16 точки за победителките. Нейната съотборничка Татяна Кошелева и капитанката на Марица Радосвета Тенева направиха по 10.
"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"