3. Марица отново не успя срещу Визура

Марица отново не успя срещу Визура

Петият двубой от група C отново се оказа нещастен за нашите волейболистки

Отборът на Марица (Пловдив) допусна ново поражение в Шампионската лига, след като отстъпи на сръбския Визура (Рума) с 0:3 (23:25, 19:25, 14:25) в петия двубой от група С на надпреварата.

Домакините стартираха срещата с предимство от 2-3 точки и задържаха преднината до средата на частта. Впоследствие пловдивчанки се доближиха до опонентките си, но не успяха да направят обрат. Така сръбкините затвориха гейма при минимална преднина.

Втората част започна равностойно, като преди първото техническо прекъсване българките поведоха. Момичетата на Деян Десница обаче се мобилизираха и отново излязоха напред в резултата. При 18:13 серия на Нася Димитрова стопи преднината на "акулите", но те отново се върнаха в играта.

В третия гейм Визура доминираше изцяло и това предопредели чистата победа след 25:14. Така Марица остава последна в таблицата с 1 точка, а сръбските шампионки заемат третата позиция с 6 точки (2 победи, 3 загуби).