3. Марек Юнион Ивкони официално поиска преиграване на мача с ЛУКойл-Нефтохимик

Марек Юнион Ивкони официално поиска преиграване на мача с ЛУКойл-Нефтохимик

След като изгледаха видеозапис, ръководството на волейболния Марек Юнион Ивкони поиска официално да преиграе мача от третия кръг на Суперлигата с ЛУКойл-Нефтохимик за формално нарушение на правилника. Във втория гейм при резултат 20:16 в полза на домакините от Бургас реферите отсъждат точка за Марек Юнион Ивкони, която обаче незнайно защо съдиите на масата не вписват в протокола.

След като изгледаха видеозапис, ръководството на волейболния  Марек Юнион Ивкони поиска официално да преиграе мача от третия кръг на Суперлигата с ЛУКойл-Нефтохимик за формално нарушение на правилника. Във втория гейм при резултат 20:16 в полза на домакините от Бургас реферите отсъждат точка  за Марек Юнион Ивкони, която обаче незнайно защо съдиите на масата не вписват в протокола.

Дупничани подадоха контестация за преиграване на двубоя още след края на срещата, но сега когато и видеозаписът потвърждава техните съмнения, от дупнишкия тим настояват двубоят да се преиграе. Тогава отборът Марек Юнион Ивкони загуби срещата от ЛУКойл-Нефтохимик с 3:0 (25:22. 25:21, 25:21) гейма.