3. Марек с втора загуба в Шампионската лига

Марек с втора загуба в Шампионската лига

Българският първенец падна с 0:3 от Ястържембски Венгел

Българският първенец Марек Юнион Ивкони записа втора загуба в Шампионска лига по волейбол, след като отстъпи с 0:3 при визитата си на полския Ястържембски Венгел във втори кръг на Група В на най-силния турнир.

Дупничани бяха тотално безпомощни срещу далеч по-класния си съперник и в първия гейм записаха само 13 точки, а във втория и третия – 16 и 15. Така само за 72 минути домакините прегазиха възпитаниците на Найден Найденов, от които нито един волейболист не можа да запише поне 10 точки в актива си.

Георги Елчинов се отчете с 9, една от които директно от начален удар. Най-резултатен с цели 17 точки за Венгел бе Матеуш Малиновски, а националът на световните шампиони Збигнев Бартман добави 12.

В следващия кръг Марек гостува на испанския КАЙ (Теруел), който утре гостува на вицешампиона на Русия - Локомотив (Новосибирск). Срещата е на 4 декември (четвъртък) от 21:15 часа българско време.

В Атина: Панатинайкос отнесе ЦСКА с 3:0