3. Марек с драматично 3:2 над Монтана

Марек с драматично 3:2 над Монтана

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони постигнаха много трудна победа над гостуващия тим над Монтана с 3:2 (25:20, 22:25, 15:25, 25:23, 15:9) в мач от 6-ия кръг на Суперлигата за мъже.

Гостите водени от Северин Димитров успяха да поведат с 2:1 гейма. Марек беше близо до загубата, след като в четвъртия гейм при 2:1 за Монтана изоставаше с 6:10. В тайбрека обаче възпитаниците на Найден Найденов показаха характер и спечелиха мача. За тях това беше пета победа от началото на първенството.

Най-резултатни за Марек бяха Тодор Вълчев и Минчо Минчев с по 19 точки, а за Монтана бившият играч на дупничани Младен Младенов завърши с цели 26 точки.

Така момчетата на Найден Найденов записаха 5-ата си победа от началото на шампионата. С 15 точки те заемат 3-то място във временното класиране.