3. Марек отказа Левски и стана шампион за трети път

Марек отказа Левски и стана шампион за трети път

Тимът на Найден Найденов се наложи с 3:1 гейма над "сините" - 25:23, 24:26, 26:24, 25:21

Марек Юнион Ивкони спечели трета поредна шампионската титла в Националната войлеболна лига за сезон 2013/2014, след като победи Левски с 3:1 във втория мач от финала.

Волейболистите на Найден Найденов заслужено взеха титлата, след като останаха без загуба с 28 победи от 28 мача. Във втория мач Марек победи Левски с 3:1, като в отделните геймове резултатът беше 25:23, 24:26, 26:24, 25:21.

Дупничани взеха първата финална среща с 3:1, а днес в зала "Христо Ботев" решиха всичко.

Срещата започна с лека доминация на "сините", но Марек бързо успя да обърне резултата. В крайна сметка Марек взе първия гейм. Втората част беше за Левски, които затвориха гейма при 26:24. Момчетата на Найденов успяха да се мобилизират и спечелиха следващите два гейма.

Съставите на двата отбора:

ЛЕВСКИ: Инослав Кърнич, Смилен Мляков, Симеон Александров, Александър Симеонов, Иван Латунов, Христо Цветанов - Ивайло Лалов-либеро

Старши-треньор: Джузепе Лорицио

МАРЕК: Гьорги Гьоргиев, Венелин Кадънков, Георги Елчинов, Станислав Величков, Борислав Апостолов, Венцислав Трифонов - Мартин Божилов-либеро

Старши-треньор: Найден Найденов.