3. Марек и Нефтохимик с бързи и чисти победи в Суперлигата

Марек и Нефтохимик с бързи и чисти победи в Суперлигата

И двата мача от днешната програма в Суперлигата на Българиязавършиха в три гейма. ЛУКОЙЛ Нефтохимик (Бургас) победи гостуващия Левски Волей (София) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:19), а Марек Юнион-Ивкони (Дупница) се наложи като гост на Арда (Кърджали) с 3:0 (25:22, 25:19, 25:15).

И двата мача от днешната програма в Суперлигата на Българиязавършиха в три гейма.  ЛУКОЙЛ Нефтохимик (Бургас) победи гостуващия Левски Волей (София) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:19), а Марек Юнион-Ивкони (Дупница) се наложи като гост на Арда (Кърджали) с 3:0 (25:22, 25:19, 25:15).

Бургазлии, водени от бившето треньорско дуо на Левски Пламен Христов и Георги Петров, постигнаха седмата си поредна победа в Суперлигата и се утвърдиха на третото място във временното класиране, въпреки неособено успешния старт на сезона.  Момчетата на Николай Желязков успяха да заличат натрупания в началото на мача солиден аванс на бургазлии, но силите им в първия гейм стигнаха дотук и домакините поведоха с 1:0.  Във втория гейм гостите от София излязоха напред, но Нефтохимик успя бързо да обърне резултата в своя полза и да спечели и тази част.  В третата част бургазлии наложиха своето надмощие и оставиха Левски без гейм.

Доста по-безметежен бе успехът на дупничани в Кърджали.  Без да блестят, дупничани наложиха своя ритъм на игра, а Небесносините не успяха да противодействат успешно.  Нападението на Арда трудно преодоляваше блокадата и защитата на Марек.  Момчетата на Иван Халачев не се справиха добре и с посрещането на противниковите сервиси.  В края на първия гейм домакините изправиха феновете си на крака, спасявайки четири поредни геймбола за дупничани и принуждавайки Найден Найденов да ползва и двете си почивки след 24-тата точка на неговия тим, но за повече от това не успяха да се преборят.

Остава да се изиграят още три срещи от този последен за първия полусезон кръг от първенството, но това ще стане през януари.  Лидер в класирането поне до тогава ще бъде Пирин Балканстрой с 31 точки, следван от ЦСКА (София) с 29, но и с един изигран мач по-малко.  Нефтохимик има 24, а Марек - 22 точки, като няма как да бъдат изместени от местата си до края на полусезона.  Арда и Левски пък ще зимуват като седми и осми в таблицата, съответно със 17 и 14 точки.