3. Малко не стигна на Марица за първа победа в Шампионска Лига

Малко не стигна на Марица за първа победа в Шампионска Лига

Най-резултатни за домакините бяха Нася Димитрова, Деси Николова и Симона Димитрова с по 17 точки

Марица беше на крачка от историческа първа победа в груповата фаза на Шампионската лига, но загуби с 2:3 (-19, 18, 23, -20, -11) от Хемик (Полице) в уникална драма продължила над два часа и 40 минути.

Дебют в турнира направи най-новото попълнение на клуба - 16-годишната Алекс Миланова.

След като съперниците си размениха по два гейма, Марица започна чудесно тайбрека и поведе с 6:2. При 8:5 за „жълто-сините“ дойде смяната на полетата. Стигна се 10:7 и треньорът на полякините поиска видео повторение. Хемик успя да направи пълен обрат и поведе - 10:11. В крайна сметка гостенките затвориха гейма на 11.

Най-резултатни за домакините бяха Нася Димитрова (2 аса, 4 блокади) , Деси Николова (1 ас, 1 блокада) и Симона Димитрова (1 ас, 1 блокада) с по 17 точки.

За Хемик Страши Симеонова приключи с 9 точки (3 блокади). Топреализатор бе Малвина Смажек с 20 точки (2 аса, 2 блокади).

Полският тим  продължава да заема втората позиция в групата с 9 точки (3 победи, 1 загуба), българските шампионки остават четвърти с 1 точка и 4 поражения.

Следващата среща на Марица е на 20 февруари (вторник), когато "жълто-сините" гостуват на Визура (Рума).