3. ЛукОйл разби Арда в Кърджали с 3:1 гейма

ЛукОйл разби Арда в Кърджали с 3:1 гейма

Волейболният ЛукОйл Нефтохимик постигна изключително престижна победа над втория във временното класиране тим на Арда с 3:1 гейма (26:28, 25:20, 25:12, 25:19).

Волейболният ЛукОйл Нефтохимик постигна изключително престижна победа над втория във временното класиране тим на Арда с 3:1 гейма (26:28, 25:20, 25:12, 25:19). Срещата се игра в зала „Арпезос” в Кърджали и бе от програмата на 15-ия кръг на родната Супер лига.

Двубоят започна много равностойно, като още в началото двата тима започнаха да се движат точка за точка. Все пак домакините се оказаха с по-здрави нерви и все пак спечелиха тази първа част с 28:26. През втората обаче тимът от Бургас рязко вдигна оборотите и започна да създава много трудности на своя противник. Разпределителят Иван Станев намери играта си и постоянно разкъсваше противниковия блок с хубавите си подавания. Гостите съумяха да изравнят геймовете, печелейки втория с 25:20.

В третия и четвъртия гейм бургазлии буквално унищожиха отбора на Арда. В третата част ЛукОйл буквално се изгаври с кърджалии, размазвайки ги с 25:12, а в четвъртата гостите бяха малко по-снизходителни и я взеха „само” с 25:19.

След този успех тимът на ЛукОйл измести Арда от второто място във временното класиране с актив от 31 точки. Кърджалии пък станаха 3-и с 28 спечелени точки.