3. Луда радост! Волейболистките с бронзови медали на световното (ВИДЕО)

Луда радост! Волейболистките с бронзови медали на световното (ВИДЕО)

Момичетата обърнаха Доминикана за 4:2

Националките ни по волейбол при жените до 23 г. спечелиха бронзовите медали на световното първенство в Словения.

Момичетата на Антонина Зетова си осигуриха отличията, след като триумфираха в малкия финал над състава на Доминиканската република с 4:2 (12:15, 15:8, 15:11, 16:18, 15:11, 15:9).

За успеха им беше необходим малко повече от час и половина. Българките превъзхождаха съперника си във всички елементи през целия мач, като направиха и 7 директни точки от сервис.

Нашите тръгнаха малко по-плахо, позволявайки на опонентките си да поведат в резултата след първия гейм. Последваха обаче две части, които волейболистките ни спечелиха категорично, за да се стигне до нов загубен гейм.

След оспорвана битка нашите сдадоха 4-ата част след 16:18. До края обаче момичетата на Зетова не допуснаха повече изненади и триумфираха в мача. След последната точка националките ни избухнаха в луда радост и започнаха да скачат и да се прегръщат на терена.

Най-резултатна за тима ни бе Силвия Чаушева, която се отчете с 16 т., а капитанът Гергана Димитрова добави още 15 т.

За Доминикана Гайла Лопез завърши  с18 т., но те въобще не бяха достатъчни за краен успех на отбора й.