3. ЛОШО! Орязаха квотите на България за европейските турнири!

ЛОШО! Орязаха квотите на България за европейските турнири!

Родни тимове няма да участват във втория по сила турнир – за купата на ЦЕВ

Европейската конфедерация по волейбол – ЦЕВ оряза квотите на България за европейските клубни турнири за следващия сезон 2019/2020. Родният волейбол ще има само четирима представители в Европа, два при мъжете и два при жените.  Това ще бъдат първенците на страната, които ще се борят за влизане в груповата фаза на Шампионската лига и по един представител за участие в третия по сила евротурнир – за Купата на претендентите.

На практика ЦЕВ ни лишава от възможността български отбори да участват във втория по сила турнир – за купата на ЦЕВ. Наказателната мярка е във връзка с неуспешното представяне на родните клубове именно в тази надпревара в последните години.

Както е извество през този сезон волейболистите на Монтана отпаднаха още в първия кръг за купата на ЦЕВ, като загубиха два пъти от Кладно (Чехия) с по 0:3 гейма. При жените представителките на Левски също напуснаха надпреварата в първия кръг, като отстъпиха два пъти на чешкия Простейов с 0:3 гейма.

За сега честта на България в купата на ЦЕВ брани единствено тимът на Нефтохимик 2010 (Бургас), който, след отпадането си от Шампионската лига достигна до е 1/8-финал в надпреварата.

В първата среща бургазлии надиграха като гости норвежкия Викинг (Берген), като има всички шансове за домакинска победа и класиране на 1/4 - финал в турнира.