3. Локомотив (София) спечели третото място в Купа България след пълен обрат срещу Марица

Женският отбор на Локомотив (София) за втори път тази седмица победи Марица (Пловдив) в петгеймов двубой от турнира за Купа България

Женският отбор на Локомотив (София) за втори път тази седмица победи Марица (Пловдив) в петгеймов двубой от турнира за Купа България по волейбол в столичната зала Васил Симов. В завършилия преди малко мач за третото място Червеночерните този път постигнаха пълен обрат срещу Жълтите за 3:2 (22:25, 20:25, 25:20, 25:23, 15:11).

Първите два гейма в мача не предвещаваха такъв развой. Пловдивчанки поддържаха умерено надмощие над съперника и затвориха и двете части в своя полза след точкови атаки на великолепната Ани Маринова.

В третия гейм обаче нещата се обърнаха и символичните гостенки от Локомотив нямаха проблеми да го спечелят с 20:25. В четвъртата част софиянки поведоха с 4:8, но допуснаха Марица да изравни за 10:10 и дори да поведе с 12:11. Все пак локомотивки пак излязоха с точка напред при втората задължителна пауза в гейма. Последва люта битка за всяка точка и още миниобрати в резултата, но в крайна сметка момичетата на Страхил Балов постигнаха своето и вкараха мача в пети гейм.

Тайбрекът също започна с истинска битка на терена до размяната на полетата при 7:8 за Локомотив след отлични изяви на посрещане и в защита на Ирена Мишонова. След това обаче момичетата на Иван Петков сякаш загубиха концентрация и започнаха да допускат грешка след грешка. Това доведе до 7:12, след което вече беше късно за догонване и Червеночерните зарадваха своите привърженици по трибуните с крайния успех.