3. Локомотив на Гибона бие в Русия

Локомотив на Гибона бие в Русия

Тимът на селекционера заема четвъртото място във временното класиране с 28 точки

Националният селекционер Пламен Константинов и водения от него Локомотив (Новосибирск) записаха нов успех в руската Суперлига, след като надиграха Динамо-ЛО (Ленинградска област) с 3:0 (20, :19, 25) в мач от 14-и кръг.

Най-резултатен отново беше немският национал Грозер с 16 точки (3 аса, 1 блокада), по 12 добавиха Артьом Смоляр и Илияс Куркаев (1 ас, 1 блокада) (2 аса, 3 блокади).

За Динамо Антон Ботин завърши с 16 точки (1 блокада).

Локо заема четвъртото място във временното класиране с 28 точки (9 победи, 5 загуби), лидер е Зенит (Казан) с 38 точки (13 успеха, 1 поражение).

В следващия кръг волейболистите на Пламен Константинов приемат Зенит (Санкт Петербург), на 24 декември (неделя). Динамо домакинства на Белогорие (Белгород) с Ники Николов в състава.