3. Левски Волей се класира за финала след драматичен успех над ЦСКА

Левски Волей се класира за финала след драматичен успех над ЦСКА

Отборът на Левски Волей постигна победа с 3:1 (23:25, 25:11, 25:14, 30:28) гейма над ЦСКА в полуфинален мач от турнира за Купата на България. Срещата се проведе в зала „Скаптопара” в Благоевград.

Вчера „сините” успяха да отстранят Пирин Балканстрой след победа с 3:2, а днес отборът на Георги Петров съумя да елиминира и шампионът ЦСКА.

Първото техническо прекъсване в първия гейм дойде при резултат 8:5 в полза на ЦСКА, но „сините” се активизираха и имаха преднина от две точки при втората техническа пауза. Геймът бе драматичен до самия край, като ЦСКА съумя да обърне и в крайна сметка да спечели с 25:23 и да поведе с 1:0.

Левски Волей стартира силно втория гейм и водеше с 8:5 при първата техническа пауза. До второто техническо прекъсване преднината на Левски Волей се увеличи, а „сините” се представиха много силно до края на втория гейм и го спечелиха с 25:11, като по този начин изравниха резултата – 1:1.

”Сините” изиграха и силен трети гейм, а първото техническо прекъсване дойде при категоричното 8:0 в полза на Левски Волей. Силните изяви на възпитаниците на Георги Петров продължиха и резултатът по време на втората техническа пауза бе 16:4. „Сините” се представиха на ниво и поведоха с 2:1, печелейки с 25:14 третия гейм в мача.

Четвъртият гейм бе доста драматичен. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 в полза на Левски Волей, а по време на втората техническа пауза ЦСКА водеше с една точка – 16:15. Последваха нови равностойни минути, като в крайна сметка „сините” се добраха до драматичен успех с 30:28 в четвъртия гейм и по този начин спечелиха мача с 3:1.

Утре Левски Волей ще срещне Арда (Кърджали) на финала на турнира за Купата на България.