3. Левски Волей с лесно 3:0 над УНСС

Левски Волей с лесно 3:0 над УНСС

КВК Габрово удари Марек с 3:2

Отборът на Левски Волей записа лесна победа в Суперлигата, след като се наложи с 3:0 гейма (25:21, 25:21, 25:21) над тима на УНСС, в среща от 5-ия кръг на шампионата.

Въпреки победата Левски остана на 8-мо място с 6 точки, докато УНСС продължава да е на последното 12-то място без спечелена точка. В следващия кръг момчетата на Николай Желязков приемат Черно море БАСК, а "студентите" са домакини на КВК Габрово. Мачовете са в сряда (1 декември) съответно от 18:00 и 18:30 часа.

В последния мач от 5-ия кръг на Суперлигата новаците от КВК Габрово нанесоха първо поражение за сезона на Марек, надигравайки ги с 3:2 гейма (23:25, 18:25, 25:20, 25:19, 15:12).

Въпреки победата габровци останаха на 5-то място с 11 точки, докато дупничани се смъкнаха на 2-ро място с 13 точки. В следващия кръг момчетата на Любо Герасимов гостуват на УНСС, а Марек приема Монтана. Срещите са в сряда (1 декември) съответно от 18:30 и 18:00 часа.