3. Левски удари ЦСКА

Левски удари ЦСКА

"Сините" се наложиха като домакини над "вечния" съперник

Волейболистките на Левски са на крачка от класиране за финалния плейоф в НВЛ-жени. "Сините" се наложиха като домакини над "вечния" съперник ЦСКА с 3:1 (25:16, 25:15, 21:25, 25:22) в полуфинал №1, игран тази вечер.

По този начин Левски поведе в плейофната серия с 1-0 победи и се нуждае от още един успех, за да се класира на финала. Втората среща между двата тима е в петък (16 март) от 17,00 часа в залата на "червените" "Васил Симов".

Левски натисна съперника с начален удар в първия гейм, а посрещането отново бе слабото място на ЦСКА. "Сините" поведоха с 13:5 след силна серия от сервис на Вангелия Рачковска. Преднината на домакините на моменти стигаше 10 точки. Така левскарките взеха без проблеми гейма с убедителното 25:16. Картината на полето не се промени и през втората част. Волейболистките на Левски бяха още по-убедителни и удвоиха аванса си след 25:15.

Третият гейм бе най-оспорван и изпълнен с обрати. Началният удар на Дарина Куманова затрудни посрещането на Левски. ЦСКА имаше аванс от две точки до първото техническо прекъсване - 8:6. "Сините" изравниха при 12:12 и дори поведоха с две точки - 14:12. Последва нов обрат и "червените" отново дръпнаха с 2-3 точки. Левски и този път стопи аванса на съперника и стигна до 18:18. В края, при сервис на Борислава Съйкова ЦСКА направи разлика от 4 точки и намали изоставането си в геймовете след 25:21.

"Червените" започнаха добре и в четвъртата част и отново имаха преднина от две точки до първата пауза - 8:6. Мирослава Паскова успя да направи добра серия от начален удар, след която "сините" изравниха и на свой ред поведоха. Левски имаше аванс от 3 точки до второто прекъсване - 16:13, а малко по-късно водеше с 21:16. ЦСКА се доближи само на точка до домакините, но Левски не позволи да се стигне до тайбрек - 25:22 и 3:1 в тяхна полза.