3. Левски (София) спечели петия турнир от Скаут лигата по волейбол

Левски (София) спечели петия турнир от Скаут лигата по волейбол

На финала младите левскарки победиха категорично Казанлък

Отборът на Левски (София) за момичета до 14 години спечели петия турнир от новия проект на БФВ – Скаут лигата по волейбол на България, който е за момичета, родени 2002/2003 година. Така Сините отново се завърнаха на върха, като  печелят надпреварата за четвърти път от общо пет изиграни турнира. На финала младите левскарки победиха категорично Казанлък с 2:0 (25:8, 25:15), като доминираха изцяло и не оставиха никакъв шанс за съпротива на съперничките. В спора за трето място тимът на ЦПВК надигра Славия с 2:1 (26:24, 23:25, 15:3).

"Много се радвам, че си възвърнахме първото място. Три поредни турнира в Скаут Лигата бяхме на върха, после трети, сега отново спечелихме надпреварата. Това е страхотно. Доказахме, че децата си могат. Но най-много е зарадва последният мач – финала на турнира. Момичетата играха както за първи път ги виждам! Съсредоточени, без напрежение, всяка една се включи чудесно. Просто нямам забележки. Момичетата играха като единен отбор – това, което се стреми да правим – да няма дразги, да си помагат и да се подкрепят, да бъдат колектив. Надявам се да продължаваме по същия начин от тук нататък.

"Скаут Лигата е страхотен проект на Българска федерация по волейбол, който носи само позитиви и след тези мачове се вижда израстването на децата. Хубаво е, че се включват различни отбори. И Арда, и Казанлък, сега и ЦПВК показаха, че са достойни за участие в този турнир. Колкото повече се разраства Лигата, и колкото повече мачове с различни отбори играем – толкова по-добре. Защото всеки отбор е с различна игра, получават се различни ситуации и това обогатява опита на децата и ги бута за развитие напред, което е и основната цел на проекта," заяви Нора Тонева от Левски.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"