3. Левски Сиконко на 1/4-финал за Купата на България след 3:1 над Черно море

Левски Сиконко на 1/4-финал за Купата на България след 3:1 над Черно море

Левски Сиконко се класира за четвъртфиналите от турнира по волейбол за Купата на България при мъжете.

"Сините" надиграха във Варна Черно море Баск с 3:1 гейма. През първата част гостите поведоха от самото начало на гейма и при двете технически прекъсвания водеха съответно с 8:5 и 16:11. До края на гейма играчите на Левски Сиконко увеличаваха преднината си и затвориха гейма с 25:16.

Домакините през втория гейм поведоха набързо с 5:1, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:5. Много грешки в играта на Левски позволи на Черно море Баск да води с 16:10 при второто техническо прекъсване. Гостите успяха да стопят пасив от 6 точки и изравниха при 20:20.

Последваха още три изравнявания, последното при 26:26, след което играчите на Черно море Баск реализираха две точки и взеха гейма. Гостите заиграха много по-добре през третата част и логично при първото техническо прекъсване водеха с 8:1.
Смазващото предимство в играта позволи на "сините" при второто техническо прекъсване да водят с 16:3. Играчите на Левски Сиконко взеха без проблеми гейма с 25:17. Четвъртият гейм започна оспорвано, а при първото техническо прекъсване домакините водеха с 8:6.

Оспорваната игра продължи, но при второто техническо прекъсване гостите имаха точка преднина - 16:15. Макар и трудно гостите успяха да вземат гейма с 25:23 и съответно мача с 3:1.