3. Левски с втора победа при жените

Левски с втора победа при жените

Мария Йорданова заби 15 точки срещу новака Перун

Волейболистките на Левски надиграха като домакини новака Перун (Варна) с 3:0 (22, 19, 14 ) в мач от четвъртия кръг на женското първенство на България, който се игра в столичната зала „Сиконко“.

С това „сините“ записаха втори успех в шампионата, като с една загуба, мач по-малко и 6 точки заемат четвърто място във временното класиране, но преди изиграването на всички мачове от кръга. Тимът на Перун допусна четвърто поражение, като заема последно място в подреждането.

Волейболистките на Варна затрудниха левскарките само в първата част гейм. В решителните минути обаче домакините наложиха волята си и спечелиха гейма. От там насетне Левски не позволи повече изненади. Във втората част домакините поведоха с 8:3 и 14:4 и спряха устрема на гостенките. До края на срещата „сините“ имаха водеща роля и затвориха мача в три гейма.

Реализатор за победата на Левски бе Мария Йорданова с 15 точки. Елена Бечева добави 13 точки за успеха.

За Перун най-резултатна бе Кристина Йорданова с 8 точки.