3. Левски премина през ада, но победи Пирин след уникална драма в зала "Сиконко"

Левски премина през ада, но победи Пирин след уникална драма в зала "Сиконко"

Волейболистите на носителя на Купата на България за миналата година Левски Сиконко постигнаха изключително ценна и трудна победа на разложкия Пирин Балканстрой с 3:2 гейма (25:20, 25:19, 20:25, 26:28, 19:17) след 2 часа и 10 минути игра.

Волейболистите на носителя на Купата на България за миналата година Левски Сиконко постигнаха изключително ценна и трудна победа на разложкия Пирин Балканстрой с 3:2 гейма (25:20, 25:19, 20:25, 26:28, 19:17) след 2 часа и 10 минути игра. Срещата се проведе в залата на „сините” „Сиконко” и бе от програмата на 2-ия кръг на турнира Атаро Клима. Столичани бяха на косъм да допуснат сензационен обрат, след като поведоха с 2:0 гейма, но впоследствие бяха изравнени и трябваше да треперят до последно за успеха.

Двубоят започна много добре за домакините, които набързо натрупаха 3 точки аванс. Оттук нататък двата тима започнаха да се движат точка за точка, но в крайна сметка „сините” затвориха първата част при резултат 25:20. Събитията се развиха идентично и през втория гейм, когото столичани спечелиха още по-убедително – 25:19.

И точно когато изглеждаше, че волейболистите на Пирин са се предали, домакините допуснаха сериозно отпускане в редиците си, което повиши адреналина на гостите. В трудния момент състезателите на разложкия тим бяха поведени от младока Николай Пенчев, който изтормози сериозно посрещането на „сините” с мощните си сервиси. Така гостите успяха да върнат единия гейм, спечелвайки третата част с 25:20.

След като резултатът стана 2:1 в полза на Левски напрежението започна да се покачва неимоверно много и именно то властваше над полето в последните две части. В четвъртия гейм столичани водеха с 19:15 и по всичко личеше, че двубоят ще завърши 3:1 в тяхна полза. Не така обаче мислеха гостите, които се вдигнаха на щурм и попариха левскарите, изравнявайки геймове след 28:26 в четвъртия.

В решителната пета част състезателите на Пирин водеха през цялото време, но в края градусът на напрежението отново скочи рязко. „Сините” успяха да докарат нещата до 14:14, а след това поведоха с 15:14. Именно в този труден момент диригентската палка бе поета от капитана и разпределител на отбора Георги Братоев, който на два пъти съумя да направи важни точки. „Сините” изтърваха 4 мачбол, но при петия блокадата им бе категорична и в крайна сметка те спечелиха тайбрека с 19:17, с което взеха и решителния гейм и се поздравиха с победата – 3:2.