3. Левски посреща Коледа с победа

Левски посреща Коледа с победа

Владо Николов игра само гейм, Мляков се зъвръна с 10 точки за "сините"

Волейболният Левски спечели домакинството си на Марeк с 3:0 (21, 23, 21) в мач от XI кръг на Суперлигата, който се игра в столичната зала „Универсиада“.

С това „сините“, водени от играещия треньор Владо Николов завършиха с успех в първия полусезон на шампионата. Левски ще зимува на шесто място в класирането, с баланс от 7 победи, 4 загуби и 18 точки. Тимът на Дупница заема седмо място в таблицата, с пет победи, шест загуби и 13 точки.

Бившият капитан на мъжкия ни национален отбор започна като титуляр, но игра само в първия гейм, като записа 2 точки, след което на полето влезе набиращият сила след възстановяване от травма Смилен Мляков, който с опита си допринесе за доброто представяне на "сините".

Дупничани имаха преимущество само в средата на втория гейм, след което домакините отново наложи волята си.

Реализатор за победителите стана Иван Петров с 16 т. Четирима волейболисти завършиха с по 10 т. - Мляков, МагГивън, Богданов и Лапков.

За Марек най-резултатен бе Светослав Иванов с 11 т.