3. Левски обърна ЦСКА в женското волейболно дерби

Левски обърна ЦСКА в женското волейболно дерби

Резултати в първите мачове от четвъртфиналните плейофи

Левски загуби първите два гейма срещу ЦСКА, но постигна обрат и се поздрави с успех с 3:2 (20:25, 22:25, 25:22, 25:16, 15:5) в първия мач от четвъртфиналните плейофи в женското волейболно първенство. Двубоят в зала "Васил Симов" бе изгледан от около 100 зрители, сред които и президентът на БФВ Данчо Лазаров.

Вторият мач от серията  ще се проведе на 11 март от 16:00 часа в зала "Сиконко" в столичния квартал "Люлин". Играе се до две победи от три срещи.

Домакините започнаха по-силно и поведоха с 5:1. "Сините" се оказаха рано-рано догонващи в първия гейм, в който не успяха да заличат пасива си - 25:20 за ЦСКА.

Във втората част за Левски в игра влезе Мария Йорданова, а този ход се оказа решаващ за обрата в дербито. След първото техническо прекъсване "червените" водеха само с 8:7, но след това преднината им нарасна до 18:10. Левски намали пасива си до само една точка, но въпреки това отсъпи с 22:25.

Възпитаничките на треньора Радослав Бакърджиев обаче не се стреснаха, демонстрираха характер и взеха третия гейм с 25:22.
В четвъртата част "сините" бяха още по-убедителни - 25:22.

В тайбрека психологическото предимство се оказа решаващо и гостенките, окрилени от спечелването на третия и четвъртия гейм, затвориха мача с убедителното 15:5.

Най-резултатна за Левски стана капитанката Кристиана Петрова с 20 точки, а 14 добави Мария Йорданова. За ЦСКА с 18 завърши Ралина Дошкова.