Левски - Хебър е финалът за :MONEY+ Волейболна Суперкупа на България

Левски София се класира на исторически финал за Money+ Суперкупа на България. Воденият от Николай Желязков тим надигра категорично домакините от Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:19) във втория полуфинален двубой от новия формат на турнира, който се провежда в зала "Младост" в Бургас.

Така днес столичани срещат Хебър (Пазарджик), в 19:30 ч. "Тигрите" надиграха Дея спорт с 3:0 гейма в първия полуфинал.

Двубоят бе изигран пред погледите на съпрезидента на Левски Владимир Николов и президента на БФВ Любомир Ганев.

Срещата наблюдаваха и играчите и треньорът на другия финалист - Хебър (Пазарджик).

Старши треньорът на домакините Атанас Петров използва целия си наличен състав за срещата, но промени не настъпиха.

Стартов състав:

Нефтохимик: Иван Станев, Мурад Хан, Стефан Иванов, Марсел Лукс, Венцислав Рагин, Денис Чавдаров, Симеон Добрев - либеро (Венелин Кадънков, Александър Кордев, Виктор Недялков, Георги Петров, Светослав Станков).

Левски София: Стоил Палев, Александър Къндев, Алехандро Торо, Майкон Морейра, Венислав Антов, Светослав Гоцев, Дамян Колев - либеро;

За домакините Стефан Иванов се появи на терена, след като вече е възстановен от травмата, която имаше. Едно от чуждестранните попълнения - Стеван Симич не бе на разположение, тъй като е с температура. Капитанът Георги Петров, който още не е възстановен напълно от контузията си, излезе на полето във втората част. Всички тези фактори оказаха своето влияние върху представянето им.

Левскарите също имат кадрови проблеми, като са без капитана си Владислав Иванов, който претърпя битов инцидент. Бразилецът Майкон Морейра пък получи разрешение да играе в последния момент.

Младият национал Симеон Николов, който не бе с тима за подготовката, не бе титуляр, а влезе в игра във втория гейм.

"Сините" обаче получиха подкрепа от мощна агитка от около 50 фена, които деряха гърла от начало до край за любимците си. Публиката на столичани развяваше знамена, допълвайки атмосферата и със звукови устройства.

Мотивацията се оказа ключова - гостите играеха с настроение, без напрежение. Докато проблемите в редиците на бургаския тим натежаха и не позволиха играчите да покажат възможностите си.

Левскарите започнаха повече от мотивирано - поведоха от самото начало - с 5:2, след което съперникът скъси дистанцията. Това мобилизира момчетата на Николай Желязков, които отново набраха инерция и се откъснаха (18:12). Те останаха доминиращи до края и не допуснаха обрати. Блокадата на столичани бе ключов елемент, както и атаката.

Във втората част двата тима тръгнаха равностойно, след което Левски отново пое инициативата. Впоследствие противникът реализира серия (от 5:8 до 9:8), но не успя да пречупи гостите. Бронзовият медалист от миналия сезон пропука посрещането на бургазлии и след 11-а точка не се затрудни ни най-малко. Точно когато "сините" се бяха успокоили, шампионите рискуваха в атака и настигнаха столичани (18:18). Те успяха да излязат от ситуацията, но домакините им дишаха във врата. В ключовите моменти гостите надделяха, благодарение на волята си.

Нефтохимик поведе с 3:1 и 4:2, но не можа да удържи положението. Играта продължи равностойно, след което се повтори сривът в редиците на бургазлии от предходната част. "Сините" реализираха серия, успявайки да си осигури комфортна преднина, а с това и да се доближи до успеха. Въпреки опитите на съперника да се върне, това не се случи. Левски записа чист успех.

Най-резултатен бе Венислав Антов с 14 точки (2 аса, 1 блокада), с 13 точки се отчете Александър Къндев (4 блокади). С 12 точки завърши Майкон Морейра (5 аса, 1 блокада). За съперника Мурад Хан бе единственият с двуцифрен актив - 15 точки (1 блокада).

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години