3. "Лъвиците" се класираха за Евроволей 2017

"Лъвиците" се класираха за Евроволей 2017

Женският ни волейболен тим си осигури предсрочно участие на форума

Българският национален отбор по волейбол се класира за европейското първенство в Грузия и Азербайджан през 2017 г.

Българките надиграха Швейцария с 3:2 (20:25, 25:17, 23:25, 25:15, 25:12) и записаха пета победа от пет мача в пета квалификационна група. Тимът на Иван Сеферинов събра 15 точки и кръг преди края не може да бъде изместен от първата позиция.

Българските волейболистки изиграха най-трудния си мач от началото на квалификациите, което се дължеше на промените в стартовия състав.

Сеферинов даде почивка на повечето титулярки и започна мача с Петя Баракова, Силвана Чаушева, Мария Данчева, Вероника Бежандолска, Гергана Димитрова, Славина Колева и либеро Кристин Колчагова.

След като българките изостанаха с 1:2 гейма, селекционерът пусна Елица Василева и Емилия Николова, което доведе до обрат след безапелационен четвърти гейм и стабилна игра в тайбрека.

Гергана Димитров беше най-резултатна за победителките с 16 точки, Елица Василева добави 12, Нася Димитрова завърши с десет, а Мария Данчева се отличи с пет блокади. Лаура Кюнцлер отбеляза 23 точки за Швейцария.

В другия мач от групата Румъния победи Черна гора с 3:0 (25:17, 25:19, 25:15). Румънките си гарантираха второто място в групата и ще играят бараж за класиране на Евро 2017.
"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"