3. КВК Габрово се върна начело във Висшата лига

КВК Габрово се върна начело във Висшата лига

Волейболният отбор КВК Габрово се върна начело във Висшата лига, след като победи като гост Миньор (Перник) с 3:1 (21:25, 25:17, 25:23, 26:24) в мач от 4-ия кръг.

КВК Габрово  се върна начело във Висшата лига

Волейболният  отбор КВК Габрово се върна  начело във Висшата лига, след като победи като гост Миньор (Перник) с 3:1 (21:25, 25:17, 25:23, 26:24) в мач от 4-ия кръг.

Момчетата на треньора Любомир Герасимов победиха в много нервен и емоционален мач. Габровците загубиха първия гейм с 25:21, но след това спечелиха следващите три, а с това и мача. "Стана много емоционален мач. Съдиите ни рязаха много, като ни ощетяваха с по 2-3 точки на гейм, но момчетата играха много мъжки", сподели президентът на КВК Габрово Николай Григоров.

По този начин  КВК Габрово остана начело във  временното класиране с 9 точки. В  следващия кръг габровският отбор  приема у дома втория в класирането  Калиакра (Каварна) в дербито на кръга. Срещата е в петък (13 ноември) от 17:30 часа в зала "Орловец".