3. КВК Габрово с първа победа в първенството

КВК Габрово с първа победа в първенството

КВК Габрово най-после постигна първа победа в Националната волейболна лига. Това стана едва в последния кръг от редовния сезон, а потърпевш от пробуждането на габровските волейболисти бе съставът на АВИА Миньор (Перник). Дългоочакваният успех не дойде лесно. Селекцията на Николай Григоров имаше възможност да спечели пълния актив от три точки, след като поведе с 2:0, но в крайна сметка трябваше да се бори за победата в тайбрек.

В първият гейм резултата се движеше точка за точка. При първото техническо прекъсване гостите водеха със 7:8, а при второто КВК Габрово имаше аванс – 16:15. Блокада на Дарко Стоич даде преднина от две точки на домакините, но АВИА  Миньор отново навакса при 20:20. Последваха две успешни атаки на Влади Илиев и Валери Секулов, които доведоха нещата до геймбол – 24:22. Перничани обаче намериха сили отново да възстановят равенството – 24:24 и 25:25. Атака на Секулов и точка директно от сервиз на Димчев донесоха победата в гейма за КВК Габрово с 27:25.

Вторият започна значително по-добре за домакините, които поведоха с 5:2 и 8:6. При второто техническо прекъсване разликата беше вече 16:12, а частта беше затворена с успешна атака по диагонала на Митко Шабанлийски, с 25:20.

Третият гейм протече при лидерство на гостите. Перничани се възползваха от отпускане в редиците на габровския състав и в средата на частта и успяха да спечелят серия от поредни разигравания, в следствие на което при второто техническо прекъсване вече имаха много сериозен аванс – 10:16. Той беше съкратен до три точки от домакините, а при 20:23 Коко Григоров изненадващо вкара на сервиз Йордан Василев и това се оказа изключително успешен ход. С доста специфичен начален удар Данчо затрудни максимално гостите и след серия от четири поредни точки, включително и един негов ас, КВК Габрово обърна резултата до 24:23. За съжаление при следващото разиграване, след блокадата на Стоич и Секулов, топката излезе в аут и АВИА изравни, а в последствие успя да вземе и гейма с 25:27.

Габровските волейболисти можеха да затворят мача и в четвъртата част, в която имаха аванс от три точки, при 19:16. Пак се стигна обаче до равенство в края - 24:24 и след по-концентрирани действия „миньорите“ записаха две поредни точки за 24:26 и 2:2 в геймовете.

За щастие в решителния тайбрек Димчев и компания се мобилизираха и не оставиха възможност на гостите дори да си помислят за победата. Добре заработи блокадата на домакините, Веско Димчев загатна за богатия си потенциал, а Боби Илиев беше почти безгрешен в атаките си от зона 4. Така до размяната на полетата при 8-та точка габровци вече имаха комфортен аванс – 8:3. Бомба на Илиев в трите метра подобаващо ознаменува първата победа на КВК Габрово в Националната волейболна лига, с 15:10 в тайбрека и 3:2 в мача.

Габровският тим остава на последното 6-то място във Висшата лига, но вече има в актива си 5 точки и е само на 2 от петия Казанлък и на 4 от четвъртия – АВИА Миньор.