3. КВК Габрово с изненадваща загуба у дома от Черно море БАСК

КВК Габрово с изненадваща загуба у дома от Черно море БАСК

Лидерите във Висшата лига от КВК Габрово загубиха изненадващо у дома от Черно море БАСК 1:3 (34:32, 16:25, 19:25, 19:25) в мач от II-ия кръг на пролетния полусезон, игран пред около 1000 зрители в габровската зала "Орловец".

Лидерите във  Висшата лига от КВК Габрово загубиха изненадващо у дома от Черно море БАСК 1:3 (34:32, 16:25, 19:25, 19:25) в мач от II-ия кръг на пролетния полусезон, игран пред около 1000 зрители в габровската зала "Орловец".

Домакините спечелиха  инфарктно първата част с 34:32 след много силна игра на Христо Запрянов и влезлият като резерва Ивайло Иванов, след като изоставаха с 13:16 и 16:20. През втората част габровци играха много слабо в защита и Черно море спечели лесно с 25:16.

През третата част гостите от Варна играха невероятно в защита, а освен това и много добри изяви на Петър Милушев и Явор Чернев в атака донесоха успеха им с 25:19. За домакините на ниво в този гейм игра само Ивайло Иванов. В 4-ия гейм варненци отново бяха видимо по-добри. Гостите бяха по-силни в защита и на блокада, а в атака се развихри Кристиян Пенчев.

Тази 3-та загуба от началото на сезона свали КВК  Габрово от лидерската позиция във  Висшата лига и остана на 2-ро място  с 16 точки. В следващия кръг възпитаниците на треньора Любомир Герасимов гостуват на Виктория Волей (Пловдив). Срещата е в събота (23 януари) от 17:00 часа.