3. КВК Габрово разгроми Дунав на старта във Висшата лига

КВК Габрово разгроми Дунав на старта във Висшата лига

С летящ старт започна новия сезон във Висшата волейболна лига отборът на КВК Габрово (Габрово), съобщи sport-gabrovo.com. В първата среща от първия кръг на първенството габровският тим отнесе гостуващия Дунав (Русе). Срещата в зала Орловец продължи малко повече от час и приключи при резултат 3:0 (25:21, 25:15, 25:12).

Новият старши треньор на КВК Габрово Любомир Герасимов заложи на следната титулярна седморка: Димитър Божилов, Мартин Палийски, Ивайло Иванов, Калин Димитров, Димитър Илиев, Георги Михов и либеро Атанас Митев. Първата точка в мача дойде след успешна блокада на Ивайло Иванов, единствения габровец в състава на КВК Габрово.

Домакините продължиха вдъхновено и след добри атаки на Димитров, Илиев и Михов при първото техническо прекъсване водеха с 8:4. Разликата се увеличи още повече до втората задължителна пауза, която дойде при 16:10. Леко отпускане и няколко поредни грешни отигравания обаче позволиха на русенци да върнат интригата в гейма и да съкратят до точка аванса на домакините при 21:20. Колеблива игра в тези минути демонстрира четворката Димитър Илиев, който очевидно изпитваше притеснение при дебюта си пред габровската публика. Това беше усетено от изключително опитния разпределител Димитър Божилов, който пренасочи атаките на отбора. Точка на Ивайло Иванов, ас на Мартин Палийски и топка в аут на 216-сантиметровия Цанко Цанков донесоха победа за КВК Габрово във важния първи гейм с 25:21.

На практика това беше и най-оспорваната част в мача. От там нататък избраниците на Любомир Герасимов доминираха напълно. Разигра се диагоналът Калин Димитров, който реализира общо 11 точки в следващите две части, три от тях директно от начален удар. Силна игра в центъра показха също Георги Михов и Мартин Палийски. Божилов напомни за най-добрите си години с няколко хитри изпълнения и КВК Габрово спечели двата гейма с лекота.

Димитров реализира 16 точки за успеха, а Михов - 9. Палийски, Илиев и Иванов записаха по 6. В последния гейм Герасимов даде възможност за изява и на две от по-младите момчета в тима - Стоян Вулджев и Теодор Бодуров. Последният реализира и 2 точки в малкото време, в което беше на терена.