3. Коце Стойков и Истанбул загубиха дербито на Турция

Коце Стойков и Истанбул загубиха дербито на Турция

Бившият волейболен национал Костадин Стойков и шампионът на Турция Истанбул Сехир Беледийези загубиха дербито на 3-ия кръг в местното първенство, след невероятен обрат срещу Зираатбанк с 2:3 (25:20, 25:23, 17:25, 23:25, 7:15), след като поведоха с 2:0.

Най-резултатен за шампионите бе турският национал Волкан Гюч с 18 точки (1 блок, 1 ас И 44% ефективност в атака), а влезлият като резерва Акъшък добави 17 точки (1 блок, 2 аса и 61% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победата. Коцето Стойков влезе като резерва в третия и четвъртия гейм и се отчете само с 1 точка (50% ефективност в атака).

За състава на латвиецът Гундар Целитан бе най-полезен с 27 точки (3 блока, 2 аса и 54% ефективност в атакс), а бившият капитан на Франц Гранворка (1 блок, 70% ефективност в атака и 55% перфектно посрещане) и чешкият национал Петер Платеник (3 блока, 47% ефективност в атака и 52% перфектно посрещане) реализираха по 17 точки за победата.