3. Константинов и Ираклис бият Ченстохова с 3:1, Мляков резерва

Константинов и Ираклис бият Ченстохова с 3:1, Мляков резерва

Капитанът на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов и неговият Ираклис (Солун) записаха пета поредна победа в Шампионската лига "Индезит". Шампионите на Гърция победиха у дома носителя на Купата на Полша Домекс Титан АЗС (Ченстохова), където играе бившия национал Смилен Мляков, с 3:1 (25:22, 18:25, 25:17, 25:23) в мач от Група "А", където са също така отборите на турския Фенербахче и българския шампион ЦСКА.

Мачът стартира отлично за гърците и те бързо поведоха с 3:0 след две грешки на Ченстохова и успешна атака на Маркус Нилсон. Шампионите на Гърция продължиха да играят добре и първото техническо прекъсване дойде при 8:3 в тяхна полза след нова грешка на поляците. Въпреки опитите на полските волейболисти да изравнят резултата Константинов и компания запазиха преднината си и второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за Ираклис след поредна успешна атака на шведа Маркус Нилсон. Гостите успяха да намалят на 16:18 след мощна атака и ас на полския национал Збигнев Бартман, което принуди треньорът на гърците Костас Арсениадис да поиска тайм-аут. Двата състава продължиха да изграят много равностойно, но въпреки това Ираклис спечели гейма с 25:22 след атака на германския разпределител Зимон Тишер.

Втората част на срещата бе равностойна до 5:5, след което вицешампионите на Полша дръпнаха с 8:5 след атаки на Анджей Врона и Збигнев Бартман. Постепенно Ираклис заигра по-добре и успя да намали изоставането си на 8:9 след двойна блокада на Пламен Константинов и Никос Смарагдис, но след две успешни атаки на Бартош Янечек Ченстохова си върна предимството при 12:9. Въпреки тайм-аута, който поиска Арсениадис полските волейболисти продължиха да играят много добре и дори успяха да увеличат разликата на 16:11 след единична блокада на капитана Анджей Стелмах. Възпитаниците на треньора Радослав Панас заиграха по-спокойно, задържаха преднината си и спечелиха гейма с 25:18 и 1:1.

Третият гейм на двубоят започна добре за волейболистите на Ираклис и те успяха да дръпнат в резултата с 8:6 след атака на беларусина Алех Акрем. Гърците продължиха да играят много добре и увеличиха преднината си на 11:7 след ас на капитана Андрей Краварик и блокада на Зимон Тишер. Благодарение на няколко отлични отигравания на Маркус Нилсон шампионите на Гърция поведоха с 16:10. Константинов и компания спечелиха спокойно гейма с 25:17 след грешка от сервис на Збигнев Бартман и Ираклис поведе с 2:1.

Поляците тръгнаха отлично в четвъртия гейм и бързо поведоха с 7:5. Гръцкият шампион заигра по-добре и успя да обърне резултата до 10:7 в своя полза. Волейболистите на Ченстохова намалиха при 10:9 и тази разлика се запази до второто техническо прекъсване - 16:15 за Ираклис. При 17:16 последва ас на Никос Смарагдис и блокада на Пламен Константинов и гърците увеличиха преднината си на 19:16, което накара Радослав Панас да вземе тайм-аут. Константинов и съотборниците му запазиха предимството си до 24:21, но допуснаха две грешки и 24:23. Въпреки това Ираклис затвори гейма при 25:23 и спечели мача с 3:1.