3. Капитанът на България: Останахме фокусирани

Капитанът на България: Останахме фокусирани

Кенийките загубили заради липса на вяра

Капитанът на националния ни отбор по волейбол за жени до 23 г. Гергана Димитрова заяви, че момичетата са останали фокусирани до края на мача с Кения, което е добрата новина.

Националките ни разгромиха африканките във втория си мач на световното първенство в Словения с 4:0 гейма и за сега са с 2 победи от 2 мача.

„Нашата игра беше добре днес. Кениа не ни оказа кой знае каква съпротива. Въпреки това аз съм щастлива, че успяхме да останем фокусирани до края на мача, това е хубавото от този ден”, заяви Димитрова.

Момичетата се отпуснаха само в последния 4-ия гейм, когато кенийките успяха да се държат близо до нашите в резултата и той завърши 15:11. В останалите 3 гейма българките пуснаха общо едва 12 точки на съперничките си.

„Единственото, поради което загубихме от България беше липсата на вяра в силите ни. Нищо друго.

Искаше ми се през целия мач да бяхме играли, както в последния гейм”, категорична бе треньорката на Кения Катерин Мабви.