3. Камило Плачи дебютира със загуба начело на България

Камило Плачи дебютира със загуба начело на България

„Лъвовете” отстъпиха с 1:3 пред Сърбия в контрола

Волейболните национали на България загубиха с 1:3 (22:25, 25:17, 23:25, 30:32) гейма в първата контрола със Сърбия в Белград.

Старши треньорът Камило Плачи, който записа своя неофициален дебют начело на тима, заложи в стартовия състав на Георги Братоев, Цветан Соколов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев и Мартин Божилов (либеро).

Българите водеха през целия първи гейм, но в края му допуснаха обрат заради силните сервиси на Петрич.

От началото на втората част Стоян Самунев зае мястото на Гоцев, който получи леко разтежение по време на сутрешната тренировка. Българският тим отново поведе, като преднината достигна 7 точки след серия от сервис на Соколов.

Същият състав се запази и за третия гейм, като този път домакините в зала "Шумице" взеха инициативата. При 14:16 Николай Пенчев смени Градинаров, а малко след това своеобразен дебют направи Тодор Въчев, който изпълни сервис вместо Самунев. След две мощни атаки и ас на Соколов успяхме да поведем, но сърбите на три пъти спасиха в защита наши атаки и в крайна сметка затвориха гейма след грешка от сервис на Пенчев.

В четвъртия гейм сърбите подобриха сервиса и това им помогна да дръпнат с 13:9. При 12:15 Плачи направи двойна смяна, като Иван Станев и Данаил Милушев заеха местата на Соколов и Георги Братоев. Последваха два аса на Валентин Братоев и намалихме преднината. В края българите стигнаха до геймбол при 25:24, но го пропиляха, а домакините успяха да стигнат до 32:30 и успех с 3:1 гейма.

Най-резултатен за българския тим бе Цветан Соколов с 28 точки. Валентин Братоев завърши с 14 точки, а Виктор Йосифов се отчете с 11 точки. Втората контрола е утре вечер от 19.00 часа българско време.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен