3. Изпадане дебне волейболистите

Изпадане дебне волейболистите

Националите са без спечелен мач след първите два турнира в Световната лига

Изпадане от първото ниво на Световната волейболна лига е най-лошият вариант, който може да сполети национа лите. Съставът, воден от Пламен Константинов, вече записа шест загуби от шестте си мача в първите два турнира на комерсиалното състезание. На българите предстоят още три двубоя - в Далас срещу САЩ, Русия и Австралия. Според регламента във второ равнище отива само последният състав в класирането, отбелязва вестник "Труд".

България има хипотетични шансове и за класиране във финалната надпревара. За целта обаче националите трябва да победят и в трите си мача в Далас, а Италия, Франция и САЩ да не постигнат нито един успех до края, което изглежда малко вероятно. Двубоите за трофея ще са в Краков. Шестата поредна загуба на българите в Световната лига се оказа и най-тежката - 0:3 (-14, -21, -12) срещу Бразилия в Белград. Особено фрапантен е фактът, че в третия гейм националите отбелязаха едва 12 точки.

Ден по-рано след 1:3 срещу домакина Сърбия националният селекционер Пламен Константинов коментира: „Вече загубихме няколко равностойни и оспорвани гейма и това е голям проблем за нас. Може би имаме нужда от повече опит. Надявам се, че можем да се научим да печелим равностойни мачове в близко бъдеще. Това е нормално за младите играчи и съм убеден, че ще го направим."

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"