3. Италианки спечелиха световното клубно първенство по волейбол

Италианки спечелиха световното клубно първенство по волейбол

Вижте подробностите за състезанието в Анталия

Италианският Просеко Док Имоко Конеляно победи турския Вакъфбанк Спор Кулубу с 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:21) във финала на Световното клубно първенство по волейбол за жени, като турнирът се състоя в турския курорт Анталия. Така италианският тим печели за втори път световната титла след 2019 година, а през миналата година загуби във финала от Вакъфбанк в петгеймов мач.

Диагоналът Изабеле Хаак от Швеция вдъхнови Конеляно за победата с впечатляващите 34 точки. Те заби и мачбола за 25:21 в четвъртата част на мача. Италианката Паола Игону бе най-резултатна за турския тим с 27 точки.

Бронзовите медали спечелиха турският тим Екзаджибасъ Динавит Истанбул, който се наложи над бразилския Гердау Минас Бело Оризонте с 3:1 (25:22, 23:25, 25:10, 25:22).