3. Историческа победа за Марек Юнион-Ивкони

Историческа победа за Марек Юнион-Ивкони

Пред 1000 зрители в Самоков възпитаниците на Найден Найденов победиха испанския КАИ (Теруел) с 3:1 в Шампионската лига

Шампионът Марек Юнион-Ивкони Дупница постигна първа победа в историята си в Шампионска лига по волейбол за мъже.

Пред 1000 зрители в Самоков възпитаниците на Найден Найденов победиха испанския КАИ (Теруел) с 3:1 (26:28, 25:23, 25:20, 25:19) гейма за 114 минути.

С тази победа Марек Юнион Ивкони се изкачи на трето място в класирането с 3 точки актив. Лидер е Нолико (Белгия) с 9 точки, пред Аркасспор (Турция) с 5 точки.

Старши треньорът на българите Найден Найденов започна двубоя със състав Гьорги Гьоргиев, Тодор Вълчев, Златан Йорданов, Дмитрий Бахов, Костадин Гаджанов, Борислов Апостолов и либерото Мартин Божилов.

В първата част играта бе равностойна, като българите поведоха с 23:18. Испанците си върнаха водачеството в резултата - 25:24. Максимо Торчело заби от начален удар последната точка, с която КАИ Теруел спечели с 28:26.

Гостите водеха само до 5:4 във втория гейм, след което българите взеха инициативата и изравниха след 25:23. В останалите два гейма шампионите на България нямаха проблеми и ги взеха съответно с 25:20 и 25:19 точки.

За домакините се отличиха Тодор Вълчев с 32 точки, Дмитрий Бахов с 13 точки, Златан Йорданов с 11 точки и Борислав Апостолов с 10 точки. За испанците Николас Ронки реализира 14 точки.

В следващия си мач Марек Юнион Ивкони гостува на испанския тим на 21 ноември.

Левски спечели Суперкупата на България за втора поредна година (ВИДЕО)

"Сините" надвиха Дея спорт Бургас с 3:2 гейма

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен