3. Хебър записа девета поредна победа

Хебър записа девета поредна победа

Тимът от Пазарджик пречупи Добруджа 07 в пет гейма

Хебър (Пазарджик) записа девети пореден успех във волейболната Суперлига. Момчетата на Атанас Петров се наложиха над Добруджа 07 с 3:2 (19, 25, -20, -26, 8) в двубой от девети кръг, игран в зала "Васил Левски".

Домакините стартираха добре двубоя и поведоха с 1:0 гейма. Във втората част обаче интригата се завърза - играта стана доста оспорвана, двата тима постоянно се догонваха. Хебър обаче изкова успеха и увеличи актива си.

В третия гейм гостите от Североизточна България поеха инициативата и го затвориха с добра преднина. В решителната четвърта част отново имаше интрига, като "тигрите" бяха близо до приключване на мача, но състезателите на Пламен Христов успяха да откраднат точка, а с това и срещата да влезе в тайбрек.

Там пазарджишкият тим бе категоричен и поддържаше темпото до край, записвайки деветия си успех.

Така "тигрите" имат в актива си 25 точки (9 победи), добричлии са четвърти с 18 точки (5 успеха, 4 загуби).

В следващия кръг пазарджишкият тим играе срещу Черно море, а Добруджа посреща Пирин. Двубоите са на 14 и 15 декември (петък и събота).