Хебър е първият финалист за MONEY+ Волейболна Суперкупа на България

След чист успех над Дея

Волейболният вицешампион Хебър (Пазарджик) се наложи над Дея с 3:0 (25:18, 25:19, 25:20) в първия полуфинал за MONE+ Волейболна Суперкупа на България, игран в бургаската зала "Младост".

Така отборът на треньора Алберто Джулиани ще има възможност да защитава трофей, който спечели преди година, и ще се бори за четвърта Суперкупа във финала утре вечер.

Тимът от Пазарджик започна отлично мача, като поведе в първия гейм с 3:0, а след това и с 11:6. Хебър поддържаше постоянно разлика между 3 и 4 точки, за да стигне и до осем при 24:16. Отборът затвори частта при 25:18.

Картината бе подобна и във втория гейм, макар че Дея поведе с 6:4 в началото, но Хебър направи обрат при 10:7. Пазарджиклии поведоха с 21:14 и затвориха частта при 25:19.

Третата част бе равностойна в началото до 5:5. След това Хебър отново се откъсна и отвори аванс от 4-5 точки.  При 24:19 Хебър имаше няколко мачбола, като изпусна първия, но Джулио Саби реализира с мощна атака за 25:20 и затвори мача.

Треньорът на Дея Франческо Кадеду не успя да води тима си, а беше на трибуните, тъй като все още не е получил разрешение от Министерството на младежта и спорта. Тимът на Хебър бе в пълен състав, докато бразилският посрещач на бургаския отбор Лукас Миделас все още не е картотекиран.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години