3. Халкбанк започна годината в турското първенство с победа

Халкбанк започна годината в турското първенство с победа

Едва снощи изигра мача си от 12-ия кръг на турското първенство за мъже "българският" Халкбанк (Анкара). Мартин Стоев и компания победиха съгражданите си от Малийе Мили Пиянго с 3:1 (25:22, 26:24, 21:25, 25:21) и задминаха Зираат Банкасъ (Анкара) на Владислав Александров в класирането.

Двамата български нападатели на Халкбанк отново показаха отлични реализаторски умения и станаха най-резултатни в срещата. Диагоналът Данаил Милушев отбеляза 22 точки (18 атаки, 4 блокади), а посрещачът Тодор Алексиев се отчете с 21 (1 ас, 18 атаки, 2 блокади). Третият българин в състава на Мартин Стоев, капитанът-разпределител Николай Иванов, остана резерва, но влизаше да помага от ъгъла в първите три гейма, а четвъртия започна като титуляр.

Победата издигна Халкбанк до третото място в таблицата с 25 точки от 9 победи и 3 загуби.