3. Гоним задължителен чист успех над Испания

Гоним задължителен чист успех над Испания

Не се очаква селекционерът да прави промени в състава въпреки тежката загуба от „сборная“ в четвъртък

Добра новина зарадва лагера на националния отбор по волейбол преди днешния мач срещу Испания от Група „С“ на европейското първенство в Полша. Централният блокировач Теодор Тодоров е възстановен от контузията.

208-сантиметровият баскетболист не игра срещу Русия заради мускулен спазъм и беше записан като второ либеро в състава на Пламен Константинов.

Не се очаква селекционерът да прави промени в състава въпреки тежката загуба от „сборная“ в четвъртък. Титулярни посрещачи ще бъдат отново братята Николай и Розалин Пенчеви.

НА ЖИВО ГЛЕДАЙТЕ ТУК

В центъра ще бъдат Николай Николов и Виктор Йосифов. Разпределител отново ще бъде Георги Братоев, а като диагонал ще играе Цветан Соколов.

Днес националите ще преследват задължителна победа срещу Испания, която е считана за аутсайдер в групата. Само чиста победа днес и успех над Словения в последния мач може да гарантират на „лъвовете“ второто място и по-лесен съперник за следващия етап на първенството. Трета позиция в групата може да ни прати на домакина Полша, който вчера загуби от Сърбия с 0:3. Така най-вероятно поляците ще останат втори и ще играят срещу предпоследния от нашата група.