3. Гери & Поли се класираха напред на Европейското след гейм 21:3

Гери & Поли се класираха напред на Европейското след гейм 21:3

Гергана Лулчева & Павлина Дачева се класираха за шестнадесетинафиналите на Европейското първенство по плажен волейбол до 20 години в Ларнака

Гергана Лулчева & Павлина Дачева се класираха за шестнадесетинафиналите на Европейското първенство по плажен волейбол до 20 години в Ларнака!  В последната си трета среща от Група F те надиграха представителките на страната домакин Анастасия Ясуми & Катерина Ясуми, като постигнаха рекордна за шампионата разлика във втория гейм за крайното 2:0 (21:19, 21:3).

Първият гейм беше изключително интересен.  Отборът на България пропиля аванса, който имаше при 13:8, допусна изравняване при 13:13 и дори дефицит от три точки при 14:17.  Последва ново равенство при 17:17 преди да се стигне до крайното 21:19, оформено с непредизвикана грешка от страна на 15-годишните кипърски близначки.  Във  втория гейм на терена имаше само един отбор и това бе двойката на Марица (Пловдив).  Една особено дълга серия от сервиси на Лулчева предопредели крайния изход, а отлично насочено пускане на Дачева затвори гейма при 21:3 и мача при 2:0 след общо 34 минути игра.

Групата бе спечелена от силния руски тандем Надежда Макрогузова & Светлана Холомина.  В решаващия мач за първото място в групата, което осигурява директно участие в осминафиналите, те надиграха неочаквано категорично норвежката двойка Хана Перенс & Сунива Хелан-Хансен с 2:0 (21:9, 21:9) само за 31 минути.

Шестнадесетинафиналният съперник на Лулчева & Дачева ще стане ясен тази вечер.  Жребият ще отреди като техен противник един от отборите, заели вторите места в групите, а това са двойки от Австрия, Германия, Гърция, Естония, Италия, Литва и Румъния.

Любо Ганев: Славия обжалва решенията на Общото събрание