3. Еврошампионът Сърбия се вдигна и победи Испания

Еврошампионът Сърбия се вдигна и победи Испания

След погрома от България сърбите победиха испанците с 3:1 гейма в "Арена Армеец"

Европейският шампион Сърбия постигна първа победа на олимпийската квалификация по волейбол за мъже, която се провежда в София.
След като снощи загубиха с 0:3 от българския отбор, днес сърбите се наложиха с 3:1 (25:19, 25:17, 23:25, 25:22) над Испания.

Така всички отбори в "група А" вече са изиграли по два мача. Начело в групата е България с 6 точки, пред Испания и Сърбия с по 3, като иберийците имат по-добро геймово съотношение. Словения е на четвърто място с две поражения и 0 точки.

Сърбите нямаха особени проблеми в първите два гейма и ги спечелиха съответно за 22 и за 23 минути. Те изостанаха в третия, като след 10:12 вече не успяха да се върнат в битката за чиста победа и го отстъпиха.

Четвъртият гейм също вървеше оспорвано, най-вече заради амбицията на Испания да се противопостави и да вземе поне точка.
Сърбия обаче не позволи да бъде изненадана след 14:10 и го затвори с 25:22 за 31 минути игра.

Александър Атанасиевич завърши с 21 точки за европейските шампиони, Милош Никич добави 19, а Никола Ковачевич завърши с 14. За Испания Ибай Перес завърши с 18, а Мануел Севилияно с 15.

Левски спечели Суперкупата на България за втора поредна година (ВИДЕО)

"Сините" надвиха Дея спорт Бургас с 3:2 гейма

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен