3. Енисей загря за Марица с три поредни победи в Русия

Енисей загря за Марица с три поредни победи в Русия

Съперникът на българските шампионки се класира за финалната четворка в турнира за Купата на Русия

Преди да замине за България за гостуването си на Марица (Пловдив) в Шампионската лига, руският Енисей (Красноярск) записа три поредни победи у дома и се класира за финалната четворка в турнира за Купата на Русия.

Съперникът на българските шампионки бе домакин на турнира в Зона 3 и победи последователно Липецк-Индезит (Липецк) с 3:1 (18:25, 25:15, 25:18, 25:19), Заречье-Одинцово (Одинцово) с 3:2 (25:13, 25:23, 17:25, 23:25, 15:11) и Северянка (Череповец) с 3:1 (25:11, 25:14, 23:25, 25:18). Интересен факт е, че и трите съперника на Енисей в този турнир са непобедени от началото на сезона в първенството на страната. Заречье е лидер в Суперлигата с четири победи от четири мача, а Северянка и Липецк са съответно на първо и на трето място във втора дивизия с по шест победи от шест срещи.

Самият тим от Красноярск също се справя отлично от началото на сезона в Суперлигата на Русия. Енисей започна с три поредни победи - 3:0 (25:19, 25:13, 26:24) у дома над Протон (Балаково), 3:1 (22:25, 25:20, 27:25, 25:23) като гост на Ленинградка (Санкт Петербург) и 3:0 (25:22, 25:21, 25:22) над гостуващия Динамо (Москва).

Едва в четвъртия кръг волейболистките на наставника Александр Кошкин допуснаха загуба - 0:3 (22:25, 21:25, 20:25) у дома срещу Динамо Казань (Казан), и в момента заемат трето място във временното класиране с 9 точки от три победи и една загуба, какъвто е и активът на втория Динамо Казань (Казан) и четвъртия Динамо (Москва).