3. Елица Василева и Новара с драматична победа над шампиона на Палшаx

Елица Василева и Новара с драматична победа над шампиона на Палшаx

Българката изигра поредния си силен мач и завърши с 16 точки

Капитанът на националките Елица Василева и нейният Игор Горгонзола (Новара) записаха втора победа в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Волейболистките на Масимо Барболини надделяха над полския първенец ЛКС Комерсекон (Лодз) с 3:2 (22:25, 25:15, 25:9, 19:25, 15:10) в двубой от група С на надпреварата.

Така Новара заема втората позиция в таблицата с 5 точки (2 успеха, 1 загуба), съперникът е трети със същия актив и баланс, но с по-лошо геймово съотношение.

Ели Василева изигра поредния си силен мач, като се разписа с 16 точки (2 блокади) и бе втора по резултатност. Точка повече реализира Йована Бракочевич (3 аса, 2 блокади) и бе най-резултатна. 14 точки реализира Кристина Кирикела (4 блокади).

За водения от Марек Соларевич отбор Катарина Лазович се отчете с 15 точки (1 блокада), 13 добави Александра Войчик.

В следващия си двубой Новара среща немския Алианц (Щутгарт), а Комерсекон - украинския Химик (Южни). Двубоите са на 23 януари (четвъртък).