3. Двойките Колев/Митев и Ангелова/Мишонова триумфираха на пясъка в Кърджали

Двойките Колев/Митев и Ангелова/Мишонова триумфираха на пясъка в Кърджали

Победителите при мъжете спечелиха и 1600 лева от общия награден фонд, вторите взеха 1100 лева, а третите си тръгнаха с 800 лева

Николай Колев и Константин Митев спечелиха първото място при мъжете, във втория турнир от Националната верига по плажен волейбол на България, който се проведе през уикенда на пясъчните кортове в Кърджали. Надпреварата бе в три дни (петък-неделя), като в първия ден имаше квалификации, а в останалите два протекоха двубоите от основната схема, в която се впуснаха дванадесет двойки.

На финала Николай Колев & Константин Митев победиха Делчо Раев& Кирил Хаджиев с 2:0 (21:14, 21:19) като спечелиха Купата и златните медали, а Раев & Хаджиев останаха със сребърните отличия.

В спора за третото място Валентин Братоев & Денимир Димитров надиграха Асен Дапев & Христо Георгиев с 2:1 (21:18, 19:21, 15:12) и така спечелиха бронзовите отличия, а съперниците останаха четвърти.

Крайно класиране:
1.  Николай Колев & Константин Митев
2. Делчо Раев & Кирил Хаджиев
3. Валентин Братоев & Денимир Димитров
4. Асен Дапев & Христо Георгиев

Победителите в турнира спечелиха и 1600 лева от общия  награден фонд, вторите взеха 1100 лева, а третите си тръгнаха с 800 лева.

При жените първото място бе спечелено от  двойката Светла Ангелова & ИренаМишонова. Надпреварата се проведе в два дни (събота и неделя), като участваха осем дамски екипа.

На финала Светла Ангелова & Ирена Мишонова победиха Диана Малинова & Русена Сланчева с 2:0 (21:16, 21:18) и с това взеха Купата и златните медали, а съперничките останаха със сребърните отличия.

В спора за трето място Ася Динова& Славина Колева надиграха Теодора Симеонова& Дани Найденова с 2:1 (19:21, 21:15, 15:11). С този успех Динова&Колева завършиха с бронзовите медали и оформиха и челната тройка.

1. Светла Ангелова & Ирена Мишонова
 2. Диана Малинова&  Русена Сланчев
3. Ася Динова& Славина Колева
 4. Теодора Симеонова & Дани Найденова

При жените първенците спечелиха 1400 лева, вторите взеха 1000 лева, а третите 600 лева от общия награден фонд.
Следващият турнир от Националната верига е от 11 до 13 септември в Пазарджик.
Любо Ганев: Славия обжалва решенията на Общото събрание