ДРАМА В БУРГАС: Дея Спорт обърна ЦСКА

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) поведоха в четвъртфиналната серия в efbet Супер Волей. Воденият от Франческо Кадеду тим обърна ЦСКА от 0:2 гейма в първата среща помежду им, изиграна в зала "Младост" в морския град. Вторият двубой е на 6 април (четвъртък), от 18:00 ч. в зала "Васил Симов". Играе се до две победи от три мача, съобщава официалният сайт на Българската федерация по волейбол.

Стартов състав:

Дея: Георги Братоев, Стефано Патриарка, Тодор Вълчев, Николай Учиков, Валентин Братоев, Стефан Чавдаров, Мартин Иванов - либеро (Самуил Вълчинов, Димитър Василев, Денис Чавдаров);

ЦСКА: Владимир Станков, Димитър Димитров, Александър Симеонов, Симеон Александров, Тодор Костов, Иван Михал, Добромир Иванов - либеро (Ивайло Стефанов, Делчо Раев).

Бургазлии имаха доста колебания в играта си в първите две части и това повлия. За сметка на това козът на "армейците" бе атаката на Димитър Димитров.

Впоследствие Дея се мобилизира и показа съвсем различно лице, намалявайки пасива си. Решителният четвърти гейм бе доста интригуващ, изпълнен с много интересни моменти, характерът на бургазлии и по-малкото грешки обаче доведоха мача до тайбрек.

Там играта бе оспорвана до десетата точка, след което Дея извоюва успеха след серия на Валентин Братоев.

Двата отбора тръгнаха равностойно в първата част, след което "червените" се откъснаха и оформиха преднина. На няколко пъти момчетата на Франческо Кадеду се доближиха (6:7 и 8:9), но не можаха да преодолеят противника. Впоследствие столичани дръпнаха и продължиха да диктуват положението. Волейболистите на Дея допуснаха повече грешки от съперника, което неминуемо оказа влияние върху резултата.

Възходящата линия на гостите продължи и във втория гейм, като доминацията им се запази до 9:6. Състезателите на Александър Попов допуснаха колебания, впоследствие играта продължи точка за точка - до 17:17. ЦСКА отново набра инерция, но домакините успяха да излязат от ситуацията. Положението се повтори, но в крайна сметка атаката на столичния гранд надделя и авансът се увеличи на 2:0 гейма.

ЦСКА поведе с 2:0 в третата част, но домакините обърнаха лесно след серия от атаки и два аса на Николай Учиков. Бургазлии продължиха да диктуват играта, след 8:15 гостите намалиха разликата, но не се случи нищо повече. В ключовите моменти това се повтори, като "армейците" реализираха серия и останаха на три точки (19:22). Домакините обаче наложиха волята си с атака и пасивът бе намален.

Дея тръгна с преднина и в решителната четвърта част - 3:1, след което резултатът бе изравнен и играта продължи точка за точка. След 9:9 състезателите на Франческо Кадеду взеха превес (11:9), но не за дълго. Гостите влязоха в серия и обърнаха (12:11), последва игра точка за точка. Домакините взеха нещата в свои ръце, повеждайки за пореден път. В ключовите моменти интригата се завърза, като "червените" успяха да изравнят (21:21), но не можаха да се откъснат. Вместо това двата тима се държаха на нокти до последно, разменяйки волейболни аргументи. Дея показа страхотен характер и вкара мача в тайбрек след 25:23.

Там играта започна равностойно - борба за всяка топка и всяка точка, като нямаше лидер до 10:10. Дея се отприщи и в крайна сметка спечели срещата след 15:11 и 3:2 гейма.

Най-резултатен бе Валентин Братоев с 24 точки (3 аса, 2 блокади), 19 точки добави Николай Учиков (2 аса, 1 блокада). Със 17 точки се отчете Тодор Вълчев (2 аса). За съперника Димитър Димитров бе над всички с 29 точки (2 аса, 1 блокада), с 11 точки приключи Иван Михал (4 блокади).

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години