3. Добруджа взе четвърта поредна победа във волейболното първенство

Добруджа взе четвърта поредна победа във волейболното първенство

Тимът на Пламен Христов води в класирането след 3:0 срещу Марек

Добруджа 07 записа с четвърта победа във волейболната Суперлига на България, след като надигра категорично Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) в двубой, гран в зала "Добротица".

Домакините заемат първото място във временното класиране с 12 точки (4 успеха), Марек е шести с 6 точки (2 победи, 2 загуби).

Първата част бе доста оспорвана, като вървеше точка за точка до 16:15, когато добричлии поведоха. Двата тима бяха равностойни на няколко пъти, но волейболистите на Пламен Христов спечелиха гейма с 25:22.

Във втория гейм съперниците отново се догонваха. Това продължи до осмата точка, след което състезателите на Марек излязоха напред с 10:8. "Зелените" от Североизтока не се отказаха и в крайна сметка при 12:12 съумяха да изравнят, а след това и да поведат. До края те дори увеличиха аванса си.

Третата част стартира ударно за момчетата на Пламен Христов - с 4:0. В следващите минути дупничани се окопитиха и намалиха от изоставането си. Ас и атака на Светослав Иванов стопи напълно преднината на добричкия тим, след което блокада на Златан Йорданов изведе напред  дупничани. Играта продължи точка за точка. Блокада на Краси Гайдарски за 15:14 върна топката в полето на Добруджа. Ситуацията не се промени, разликата се увеличи. В ключовите моменти играчите на Марек се активизираха, почти настигайки Иван Станев и компания след атака на Коце Стойков и ас на Златан Йорданов (24:21). Не се случи нищо повече обаче и домакините записаха чист успех.

В следващия кръг Добруджа гостува на Левски София, а състезателите от Дупница приемат Арда (Кърджали). Срещите са на 8 ноември (петък).