3. Добруджа победи Грьонинген, но отпадна от Шампионската лига по волейбол

Добруджа победи Грьонинген, но отпадна от Шампионската лига по волейбол

Българският шампион продължава за Купата на CEV

Добруджа отпадна от волейболната Шампионска лига при мъжете, независимо че победи холандския Абиант Ликъргъс (Грьонинген) с 3:2. След загубата си в първата среща с 0:3 българският шампион приключи участието си при най-силните и продължава надпреварата за Купата на CEV.

За българския шампион срещата започнаха Трифон Лапков, Светослав Арнаудов, Димитър Маринков, Христо Енков, Жулиен Георгиев, Алекс Грозданов и либеро Христо Христов. За гостите първи на игрището излязоха Вийце Коойстра, Айк ван де Камп, Мат Уест, Ник Олсон, МикелсБерзинс, Денис Борст и либеро Джъст Дронкерс.

Домакините започнаха отлично мача с много добра игра и поведоха с 3:0, а след това с 6:2. Добруджа успя да поведе с 8 точки при 21:13 и независимо че допусна гостите да намалят пасива си спечели първата част за 27 минути с 25:19.

В началото на втората част гостите показаха по-добра игра и поведоха с 3:0. След прекъсването домакините успяха да изравнят резултата при 9:9, но гостите веднага успяха да поведат.Домакините успяха да изравнят при 23:23, последва ново равенство, но гостите успяха да спечелят гейма с 26:24.

Холандският отбор показа по-добра игра в началото на третата част и поведе с 4:0. След 6:2 за гостите обаче, домакините показа страхотна игра, реализираха 6 поредни точки и не само изравниха, но и водеха с 8:6 при първото техническо прекъсване. След прекъсването холандците изравниха резултата, след което последваха нови две равенства - последното при 10:10. След това с добра игра в защита Добруджа реализира три поредни точки и поведе с 13:10. При второто техническо прекъсване домакините водеха с 16:14. След 2 грешки на българския тим гостите изравниха при 16:16, но с добра игра на мрежата и добър начален удар домакините отвърнаха с три поредни точки и поведоха 19:16. В самия край на третата част гостите успяха да стопят изоставане от 4 точки и изравниха при 24:24, но домакините успяха макар и трудно да вземат гейма с 27:25 и поведоха с 2:1.

Добруджа поведе с 2:0 в началото на четвъртата част, но холандският тим веднага изравни. След ново равенство при 3:3, гостите реализираха 4 поредни точки и поведоха, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 в тяхна полза. Холандците успяваха да поддържат преднината си и при второто техническо прекъсване отново водеха - 16:13. След прекъсването домакините допуснаха доста грешки в играта си и гостите поведоха с 6 точки. Играчите на Добруджа не намериха сили, независимо от мощната подкрепа на публиката си, да обърнат резултата в своя полза и загубиха четвърта част с 19:25, с което и надеждата си да се класират за следващия кръг на Шампионска лига със златен гейм.

Тайбрекът, който бе без значение за класиране за следващия етап на надпреварата, завърши при резултат 15:13 за българския шампион. Абиант Ликъргъс в следващия етап на надпреварата ще играе срещу белгийския Нолико.

ДОБРУДЖА 07 - АБИАНТ ЛИКЪРГЪС (ГРЬОНИНГЕН, ХОЛАНДИЯ) 3:2 (25:19, 24:26, 27:25, 19:25, 19:25, 15:13)

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"