3. Динамо отново се оказа непреодолим за Марица

Динамо отново се оказа непреодолим за Марица

Родният тим загуби с 3:1 шестата си среща в Шампионската лига

Тимът на Марица (Пловдив) загуби и шестата си среща в група С на най-престижния евротурнир - Шампионската лига, след като отстъпи като гост на Динамо (Казан) с 1:3 (23:25, 25:21, 15:25, 6:25) в мач, изигран пред над 1500 зрители.

Двубоят стартира равностойно, след което домакините взеха инициативата и останаха на дистанция от противника почти до края. Битката бе до последния момент, но в крайна сметка Динамо измъкна частта с минимална преднина.

Във втория гейм Марица поведе на няколко пъти, след което казанки дръпнаха, за да се стигне до 14:20. Тогава момичетата на Иван Петков наваксаха изоставането си и дори излязоха напред в резултата, като спечелиха при 25:21 и изравниха.

Третата част започна добре за Марица, но впоследствие се повтори ситуацията от първия гейм и руския тим взе превес. Мощна серия на Ирина Воронкова и доброто представяне като цяло в атака донесе предимството на домакините в третата част и аванса им с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм играта на "жълто-сините" се пропука. Ели Василева и съотборничките й не оставиха възможност на опонентките си да противодействат и затвориха частта при убийственото 25:6.

Най-резултатна бе Радосвета Тенева с 12 точки (1 блокада). За Динамо Елица Василева приключи с 15 точки (1 ас, 1 блокада), топреализатор бе Ирина Воронкова с 18 точки (4 аса, 4 блокади).

Така Динамо завършва груповата фаза с пълен актив от 18 точки (6 победи), а Марица приключва без успех и само с точка на сметката си.